Mam na imię Ola i cieszę się, że odwiedzasz moją stronę. Jestem filologiem, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na co dzień pracuję jako nauczyciel akademicki, współpracuję również ze szkołami językowymi. Uczę języka rosyjskiego oraz polskiego jako obcego.

Blog Lektorka Pisze powstał w październiku 2016r. głównie z potrzeby dzielenia się wiedzą i pasją z moimi studentami. Obecnie jest to miejsce, które odwiedzają różni uczniowie, nauczyciele, a także rodzice oraz Polacy, mieszkający za granicą.

Piszę głównie o wielojęzyczności i nauce/nauczaniu języków, bo na tym znam się najlepiej 😉, czasem o równie bliskich mi podróżach, zdarza mi się również zabrać głos w ważnych sprawach czy zwyczajnie podzielić się swoimi przemyśleniami.

 

WARTO ZOSTAĆ TUTAJ NA DŁUŻEJ, BO… 

 teksty z poradami, które tutaj znajdziesz cechuje przede wszystkim rzetelność oparta na wiedzy uniwersyteckiej oraz doświadczeniu

 piszę dla uczniów i studentów (niezależnie od wieku), ale pamiętam też o kolegach i koleżankach po fachu. Pomagam rozwinąć skrzydła początkującym nauczycielom i zachęcam tych bardziej doświadczonych do poszukiwania nowych możliwości, rozwijania swojego warsztatu i zmian na lepsze

udowadniam, że każdy może uczyć się skutecznie dowolnego języka, jeśli tylko ma na to ochotę – wystarczy odpowiednia taktyka i nastawienie. Nie obiecuję, że wszystko się uda i to najlepiej jak najszybciej, ale pokazuję, jak może zacząć naprawdę się udawać.

 nie jest to typowy blog językowy – nie znajdziesz tu jedynie postów z listami słówek, nie ograniczam się tylko do nauczanych przeze mnie języków. Piszę też szerzej, żebyś mógł odkryć dla siebie więcej. Szersze horyzonty to więcej możliwości.

♦  pokazuję, że zarówno w nauce jak i nauczaniu języków obcych ważny jest zdrowy rozsądek i równowaga. Zachęcam moich czytelników do dystansu – do siebie, świata, swojej pracy, swoich błędów przy jednoczesnym zachowaniu profesjonalizmu. Równowaga i dystans to słowa-klucze, które mnie wyróżniają.

 

Kiedyś też nie wiedziałam. Teraz wiem i chętnie odpowiem na pytania, które Cię nurtują, a także pokażę, że nawet gramatyka może być interesująca 😎


Moją dewizą jest nauka/nauczanie języków bez stresu i presji, którą otaczamy się, obserwując Internet.

Komfortowo i skutecznie. W końcu nauka ma być przyjemna i pożyteczna, prawda? 😉

 

 

Zostań tu na dłużej! I pamiętaj, że zawsze możesz być na bieżąco – wystarczy, że polubisz mój profil na Facebooku, a żaden wpis Cię nie ominie.     A może spotkamy się na Instagramie? 🙂

 

Zapraszam!

Ola