Witaj drogi Czytelniku!


Mam na imię Ola i cieszę się, że odwiedzasz moją stronę. Jestem filologiem – z wykształcenia i na co dzień, a bycie lektorką języka polskiego jako obcego oraz rosyjskiego stanowi część mojego życia zawodowego. Lubię pracować z ludźmi, porozumiewać się w różnych językach, poznawać inne kultury. Wierzę, że skuteczna komunikacja w danym języku jest podstawą wielu sukcesów, zarówno w szkole, jak i w biznesie.  Zdecydowanie zgadzam się też ze słowami Nelsona Mandeli:

 

Mówiąc do człowieka w języku, który rozumie, trafiasz do jego głowy.

Mówiąc w jego własnym języku, trafiasz do jego serca.

 

Blog Lektorka Pisze powstał w październiku 2016r. głównie z potrzeby dzielenia się swoją wiedzą i pasją. Mam więc nadzieję, że stanie się miejscem wymiany doświadczeń i opinii na różne tematy, będzie motywował i inspirował. Piszę o wielojęzyczności i glottodydaktyce, ale również o podróżach i wszystkim tym, co akurat uznam za istotne. Dla lektorów języków, uczących się, Polonii w różnych krajach, rodziny i przyjaciół.

Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są mojego autorstwa. Większość zdjęć wykorzystanych w postach jest również moją własnością (poza fotografiami, które pochodzą z darmowych zasobów i zostały odpowiednio podpisane w konkretnych wpisach, w których się pojawiają). Jeśli chcesz z nich skorzystać, najpierw skontaktuj się ze mną.

Jeśli masz do  mnie pytania, chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub po prostu przywitać, napisz 🙂

Żeby ułatwić Ci poruszanie się po stronie, wszystkie wpisy zostały oznaczone konkretną kategorią (lub kategoriami). Jeśli:

  • jesteś lektorem i szukasz wiedzy glottodydaktycznej, zajrzyj najpierw do kategorii nauczyciel
  • uczysz się języków, jesteś rodzicem, mieszkasz za granicą, może zainteresować Cię kategoria student
  • chcesz poczytać na tematy nie tylko językowe, zapraszam do kategorii refleksje i lektorka w podróży

Możesz jednak być po prostu zawsze na bieżąco – wystarczy, że polubisz mój profil na Facebook’u, a żaden wpis Cię nie ominie 🙂

 

Zapraszam!

Ola